Beste sterrenvrienden,
Uitnodiging lezing 13 mei. Onderwerp: Staat Betelgeuze op ontploffen?
In de winter van 2019 keken astronomen wereldwijd met ingehouden adem naar het sterrenbeeld Orion. De heldere rode ster Betelgeuze werd plotseling veel zwakker. Was dit het begin van het einde? Staat deze nabije superreus op het punt om als een spectaculaire supernova te ontploffen?
Op woensdag 13 mei duiken we diep in dit mysterie. We zijn verheugd dat we hiervoor Edwin Mathlener mogen verwelkomen. Edwin is een bekende naam in de Nederlandse sterrenkunde: hij was jarenlang hoofdredacteur van Zenit, werkte aan de Sterrengids en is momenteel voorzitter van de Werkgroep Maan & Planeten.
Wat kun je verwachten?
Tijdens deze avond neemt Edwin ons mee op een reis door het leven van extreem zware sterren. Waarom gedragen zij zich anders dan onze zon? Wat vertelt de meest recente wetenschap ons over de afstand en grootte van Betelgeuze? En de belangrijkste vraag: als hij ontploft, is dat dan een gevaar of juist het mooiste natuurverschijnsel van de eeuw?
Details op een rij:
Wanneer: Woensdag 13 mei
Locatie: Kruiskerk, Menno van Coehoornsingel 21, Delfzijl
Aanvang: 19:30 uur
Toegang: Gratis voor donateurs (belangstellenden betalen € 8,-)
Het belooft een boeiende avond te worden vol nieuwe inzichten over onze meest nabije kosmische buurman. Neem gerust een geïnteresseerde vriend of buurman mee!
Graag tot ziens in de Kruiskerk op 13 mei.
Bestuur Stichting Weer- en Sterrenkunde Eemsmond
Categorieën: Lezing